Android w wersji dla osób starszych

Android w wersji dla osób starszych

Android dla osób starszychAndroid to system dla ludzi młodych i mających sokoli wzrok by dostrzec małe literki na ekranie? Wcale nie! Od teraz z systemu Android komfortowo będą mogli korzystać także ludzie starsi, mniej obyci z nowoczesną technologią.

Jeden z mniej znanych producentów telefonów komórkowych, firma Fujitsu, zaprezentowała dziś na targach MWC w Barcelonie bardzo ciekawy aparat. Jest on wyposażony w system Android dostosowany do potrzeb osób starszych.

Naszym redaktorom udało się bliżej przyjrzeć temu ciekawemu produktowi.

Nowy model Fujitsu jest wyposażony w większość funkcji, do jakich przyzwyczaiły nas nowoczesne smartfony, jednak od razu rzuca się w oczy specyficzny wygląd interfejsu telefonu. Wszystkie jego elementy są stosunkowo duże, a poszczególne przyciski  trzeba nacisnąć silniej niż w tradycyjnych smartfonach.

Android dla osób starszychTelefon posiada dostęp do Google Play Store i można na nim zainstalować większość aplikacji działających na Android. Nowo instalowane aplikacja pojawiają się na samym dole interfejsu telefonu, w formie dużych ikon.

Android dla osób starszych

Softonic na MobileWorld Congress 2013Telefony Fujitsu z nową wersją Androida dla osób starszych pojawią się w sklepach w czerwcu. Będą one dostępne najpierw we Francji, ale zaangażowanie się w projekt firmy Orange, pozwala przypuszczać, że niedługo później dotrą one także do Polski.

Co sądzicie o takim Androidzie? Myślicie, że rodzicom i dziadkom będzie się podobał taki smartfon z dużymi ikonami?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

clauscubo | Скачать | Mother’s Day Brunch