Czym jest Waze? Dlaczego warto skorzystać z tej darmowej aplikacji GPS?

Czym jest Waze? Dlaczego warto skorzystać z tej darmowej aplikacji GPS?

Waze to aplikacja do nawigacji GPS stworzona w pełni z myślą o smartfonach. Wśród najważniejszych cech należy wymienić fakt, że jest darmowy, a użytkownicy pomagają twórcom w ciągłym udoskonalaniu map.

Darmowy, skuteczny i całkiem smart – tak można podsumować Waze, aplikację wywodzącą się z Izraela, a od czerwca 2013 należącą do Google. To połączenie nawigacji GPS z serwisem społecznościowym. Ważnym elementem Waze są sami użytkownicy, którzy dzielą się informacjami o ruchu drogowym.

Dni klasycznych nawigacji samochodowych są już policzone. Dodatkowe urządzenia GPS ustępują miejsca smartfonom, które oferują darmowe narzędzia nawigacyjne jak Google Maps dostępne dla Androida i iOS-a. Warto jednak poznać też drugi produkt nawigacyjny Google’a, jakim jest właśnie Waze. Szczególnie, że dostępny jest nie tylko na Androida i iOS-a, ale też na BlackBerry, Windows Phone’a oraz Symbiana. Co ciekawego kryje w sobie Waze? I jak z niego korzystać? Dowiesz się z naszego artykułu.

Darmowa i zawsze aktualna nawigacja GPS to marzenie każdego kierowcy

Nawigacje GPS są kosztowne, często też za ich aktualizację należy zapłacić. Natomiast Waze jest bezpłatny i ma czytelny interfejs z miłymi dla oka zaokrąglonymi ikonami.

GPS Waze

Brak konieczności pobierania map, wskazówki głosowe, informacje w czasie rzeczywistym, wszystko za darmo

Interfejs Waze może wydawać się dziecinny, ale jest niezwykle efektywny. Waze pomaga pokonać uliczne korki i zaoszczędzić czas.

Waze zachowuje się jak tradycyjna nawigacja GPS. Po uruchomieniu musimy wybrać cel naszej podróży, zdecydować się na najkorzystniejszą trasę, a następnie rozpocząć nawigację wraz ze wskazówkami głosowymi.

Niezwykle ważny aspekt społecznościowy

Aby wyświetlić szczegółowe informacje w czasie rzeczywistym, Waze opiera się głównie na aktywności swoich użytkowników. Uruchamiając aplikację, możecie wziąć udział w zbiorowym wysiłku członków tej społeczności. Twórcy zbierają cenne informacje o prędkości, korkach i czasie podróży. Dzięki temu Waze jest w stanie wygenerować szczegółowe dane o warunkach ruchu drogowego.

Waze pozwala na założenie konta poprzez podanie numeru telefonu, e-maila lub powiązania go z Facebookiem. Nie jest to jednak obowiązkowe.


Aspekt społecznościowy jest ważny, ale my sami nie musimy zbytnio się angażować

Społeczność to dodatkowe informacje

Godząc się na społecznościowe uczestnictwo w nawigacji Waze, dostajemy jeszcze więcej cennych informacji o drodze na ekranie naszego smartfona. Pamiętajmy jednak, aby nie korzystać ze smartfona w czasie jazdy. Niech telefon obsługuje pasażer. Korzystanie z telefonu bez zestawu głośnomówiącego jest zabronione przez prawo.

W Waze dostaniemy informację o wypadkach, robotach drogowych, a także kontroli policji. Użytkownicy udostępniają wszelkie przydatne wskazówki dotyczące danej drogi, a my w trakcie jazdy otrzymujemy odpowiednie powiadomienia.

Uwaga za kilka metrów napotkamy korek

Wy również możecie zgłaszać incydenty drogowe, aby pomóc innym. Jest to niezwykle proste w wykonaniu. Za pomocą kilku kliknięć wyślemy wszelkie drogowe anomalie i ostrzeżemy innych użytkowników dróg.

Możesz zgłaszać wypadki albo złe warunki atmosferyczne

Ponadto możemy angażować się w rozmowy z innymi kierowcami widocznymi na mapie. Wystarczy wybrać ich avatar i rozpocząć czatowanie!

Teraz omijanie korków i przeszkód na trasie stało się łatwiejsze

Jeśli szukacie darmowej i wydajnej nawigacji GPS, to Waze jest świetnym rozwiązaniem! Aplikacja jest prosta w obsłudze, a jej społecznościowy charakter pozwala uzyskać dostęp do bieżących informacji o ruchu drogowym.

Aplikacja jest dostępna dla Androida, iOS-aBlackBerryWindowsa Phone oraz Symbiana.

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

ROMs and modifications | Star Trek | vase en terre cuite art nouveau