Jak pozbyć się kół zębatych lub smutnej buźki z telefonu Nokia Lumia?

Jak pozbyć się kół zębatych lub smutnej buźki z telefonu Nokia Lumia?

Czy Twoja Lumia nie chce się włączyć? Czy na jej ekranie wyświetlają się koła zębate lub smutna buźka? Jeśli tak, to być może trzeba zresetować system. W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić korzystając z Nokia Software Recovery Tool.

Popsuta, zbrickowana, uszkodzona, cegła, z zębatką czy ze smutnym emotikonem – tak właśnie mówimy na telefon Nokia Lumia z Windows Phone, który nie chce się uruchomić. Jeśli sprawdzenie baterii nie pomogło, to zapraszam do lektury naszego poradnika.

Zębatka lub smutny emotikon zwiastują problemy (Źródło: X. Lyard i Nokia)

Pomożemy Ci sprawić, by Twa nowiutka Nokia z Windows Phone włączyła się ponownie. Aby to zrobić, wystarczy zainstalować Nokia Software Recovery Tooloficjalne narzędzie do przywracania dowolnego telefonu marki Nokia (z systemami Symbian lub Windows Phone).

Uwaga: odblokowywanie telefonu Nokia za pomocą tej metody spowoduje usunięcie wszystkich danych, które są w pamięci telefonu. Jeśli zależy Ci na zapisanych danych, trzeba będzie przekazać później telefon specjalistycznej firmie. Natomiast jeśli nie masz nic przeciwko utracie danych, kontynuuj.

Czego będziesz potrzebować?

Aby uruchomić telefon Nokia Lumia przy pomocy Nokia Software Recovery Tool (NSRT) potrzebne są:

  • Nokia Software Recovery Tool ( 1.0.3 lub nowszy)
  • Kabel USB – microUSB
  • Wolny port USB w komputerze
  • Windows 7 lub Windows 8
  • 4 GB wolnego miejsca na dysku (minimum)
  • Internet
  • Uprawnienia administratora

1. Zainstaluj Nokia Software Recovery Tool

Pierwszym krokiem jest instalacja NSRT. Plik z programem zajmuje około 70 megabajtów i zawiera wszystkie niezbędne biblioteki (.NET framework  4.5, sterowniki USB, itp.).

2. Otwórz NSRT i podłącz telefon do komputera PC

Po instalacji otwórz aplikację Nokia Software Recovery Tool z menu Start. Narzędzie to wymaga uprawnień administratora.

Jeśli telefon Nokia nie został podłączony do komputera, to zobaczysz poniższy ekran:

Podłączeni? Jeśli tak, to po kilku minutach Nokia Software Recovery Tool wykryje model telefonu i podpowie, czy można zainstalować nowszą wersję systemu operacyjnego.

3. Pobierz i zainstaluj dodatkowe oprogramowanie

Jeśli wszystko wygląda poprawnie, kliknij przycisk Install, zaakceptuj warunki korzystania z aplikacji i wykonaj trzy kroki kreatora.

Pierwszy krok polega na ściągnięciu ROM systemu operacyjnego.

Następnie system zostanie zainstalowany na telefonie. Pod żadnym pozorem nie wyłączaj teraz komputera. Telefon Nokia może się teraz wyłączyć lub wielokrotnie zrestartować. System Windows może wyświetlić dodatkowe powiadomienia – zignoruj je.

4. Ciesz się naprawionym telefonem Nokia Lumia

Ostatni ekran poinformuje Cię, że operacja się powiodła. Można teraz odłączyć i skonfigurować telefon Nokia z Windows Phone oraz przywrócić kopię zapasową.

Cudowne, ale mało znane narzędzie

Widzisz, w niecałą godzinę udało nam się naprawić system operacyjny telefonu Lumia w darmowy i w pełni legalny sposób. Ale pamiętaj, że korzystanie z Nokia Software Recovery Tool  to dość drastyczne rozwiązanie, ponieważ wszystkie dane z pamięci wewnętrznej telefonu zostają usunięte. Korzystaj z tego narzędzia tylko wtedy, gdy wszystko inne zawiedzie.

Czy znacie jakieś inne narzędzia do naprawy telefonów Nokia?

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

The Price Is Right | If Only You We season 08 episode 16 | Hunter X Hunter 14