MWC 2014: Nokia z Androidem! Tego jeszcze nie było

MWC 2014: Nokia z Androidem! Tego jeszcze nie było

Dzisiaj, na targach Mobile World Congress odbyła się długo wyczekiwana konferencja Nokii. Finowie nie zawiedli! Podczas interesującej prezentacji zapowiedzieli nową serię telefonów: Nokia X. To, co jednak jest najciekawsze w tym wszystkim, to fakt, że będą one działały pod kontrolą Androida. Oto Nokia z Androidem!

Tak, dobrze słyszeliście. Nokia postanowiła przedstawić klientom swoje nowe smartfony działające pod kontrolą Androida. Nie jest to jednak typowa wersja tego systemu. Została ona specjalnie przemodelowana na potrzeby nowej linii urządzeń. Z czym będziemy mieli więc do czynienia?

Nokia Android

Przede wszystkim Android na nowych Nokiach nie będzie miał dostępu do Google Play. Przynajmniej na razie. Będzie można jednak wgrywać na niego pliki APKa. Również większość aplikacji z tego sklepu powinna działać na nowych telefonach, oczywiście po odpowiedniej rekonfiguracji. A więc aplikacje pisane pod Androida powinny na tych urządzeniach uruchamiać się bez problemu.

Nie martwcie się jednak, że zabraknie Wam aplikacji. Telefony zostały zaopatrzone w specjalne wersje najpopularniejszych aplikacji, w tym Facebooka, Vine czy Skype’a. Poza nimi na nowych Nokiach zajdą się specjalnie przygotowane aplikacje, takiej jak HERE Maps, Nokia MixRadio, OneDrive, Outlook.com. Nie zabrakło również dedykowanej gry, w tym przypadku Plants vs Zombies 2.

Android na Nokii X

Jeżeli nie Google Play, to skąd brać aplikacje? System będzie zezwalał na ich pobieranie ze sklepu Nokia oraz alternatywnego sklepu Yandex.

Nokia bardzo chce wypromować swoje nowy produkty, więc dla każdego, kto zdecyduje się kupić jeden z nowych telefonu, Nokia X i Nokia X+, Nokia XL, czekają bonusy. Nowi właściciele dostaną na miesiąc abonament w Skype Premium oraz 10GB przestrzeni dyskowej na OneDrive.

Nokia X Android

Jeżeli oczekujecie czystego Androida na Nokii, to go tam nie ma. Firma nieco przebudowała system od Google. Jego interfejs będzie przywodził na myśl Windows Phone, a więc znowu kafelki. Jeżeli podoba Wam się estetyka systemu od Microsoftu, to nie będziecie zawiedzeni.

Warto również zaznaczyć, że ceny nowych Nokii będą wahać się w przedziale od 89 do 109 euro.

Podoba Wam się taki pomysł na Androida?

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

[P] 01006a800016e000 nsp | 2004 Nissan X Trail Ti | Eugene Mirman