Nokia debiutuje z własną aplikacją na Androida

Nokia debiutuje z własną aplikacją na Androida

ZLauncher to aplikacja stworzona przez Nokię na Androida. Co ważne, chodzi o tę część fińskiej firmy, która nie została kupiona przez Microsoft. Wczoraj wydała ona wczesną betę swojego własnego launchera dla mobilnego systemu operacyjnego od Google.

Na rynku aplikacji znajduje się dosłownie tysiące launcherów, czy warto więc wypróbować ZLauncher? Na pewno tak. Oferuje on specjalny system, który uczy się, jakich aplikacji używamy podczas dnia i wyświetla je na ekranie w łatwo dostępny sposób. Co więcej, obsługuje gesty, co ułatwia odnajdowanie aplikacji w smartfonie. Wystarczy „narysować” na wyświetlaczu dowolną literę i zobaczymy listę aplikacji, których nazwa od niej się zaczyna.

Zlauncher nie jest jeszcze ukończonym produktem, dlatego nie jest dostępny w sklepie Google Play. Można go za to pobrać ze strony ich twórców i zainstalować bezpośrednio w smartfonie. Launcher Nokii działa na razie tylko na smartfonach Nexus 5 oraz Samsung Galaxy S3/4/5. Na pewno jednak lista obsługiwanych modeli szybko się powiększy.

Launcher to program, który odpowiada za wygląd głównego ekranu systemu, układ ikon oraz sposób dostępu do aplikacji. Pozwala również na zmianę domyślnego wyglądu systemu.

Zobacz także:

Źródło: TheVerge

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Regarder | Mon Ket [BDRip] [Streaming] [Telecharger] | Escuadrón de élite