Wybór Sama: najlepsze aplikacje GPS na Androida

Wybór Sama: najlepsze aplikacje GPS na Androida

Jakie są najlepsze aplikacje GPS na Androida? Jeśli podobnie jak ja szybko gubicie się nawet we własnym mieście, to dzięki zaprezentowanym aplikacjom wreszcie traficie w każde miejsce. Oto najlepsze darmowe aplikacje GPS dla smartfonów z system Android.

Po przejściu na Androida powierzyłem swoją nawigację domyślnym Google Maps. Świetna aplikacja od Google praktycznie nie ma alternatywy. Niestety pewnego dnia zabłądziłem w deszczowy dzień. Błąd w lokalizacji zmusił mnie do zrobienia kilku kilometrów w błocie i strugach deszczu.

Od tego momentu rozpocząłem poszukiwanie alternatywy z trybem offline, rozkładami transportu miejskiego, informacjami o korkach, a także rekomendacjami odnośnie pobliskich miejsc. Poszukiwania przyniosły dość zaskakujące rezultaty.

Najlepsza aplikacja

Google Maps

Mapy GoogleOd 9 lat Google Maps pozostaje niekwestionowanym mistrzem w kategorii darmowych aplikacji GPS również na platformach mobilnych. Po prostu aplikacja Google oferuje wszystko, czego oczekujemy, a nowe funkcje pojawiają się zgodnie z najnowszymi trendami. Google Maps to regularnie aktualizowane dokładne mapy praktycznie dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja pozwala na wyznaczenie trasy pieszo, rowerem, samochodem, a nawet komunikacją miejską.

Wystarczy spojrzeć, ile funkcji w ostatnim czasie zostało wprowadzonych do mobilnej wersji.Mapy GoogleRekomendacje, Google Street View, nawigacja krok po kroku to wszystko mocne strony darmowych map Google’a…

Google Maps znacząco wykracza poza prostą nawigację. Dzięki Google Street View możemy podróżować po ulicach wielkich miast albo sprawdzić, jak wygląda miejsce, do którego się udajemy. W niektórych miejscach dostępny jest także widok wnętrz budynków. Mamy też rekomendacje lokacji w pobliżu czy informacje na temat stanu ruchu drogowego.

Od wersji 8.0 aplikacja oferuje wygodną nawigację krok po kroku z możliwością zapisania trasy w trybie offline. To idealne rozwiązanie na wyjazdy za granicę czy podróż metrem.

Trzeba przyznać, że Google Maps to po prostu mistrzostwo świata, jeśli chodzi o mapy na Androida. Pomimo zdarzających się wpadek aplikacja amerykańskiego giganta posiada naprawdę dużą dokładność. To zdecydowanie najlepszy wybór.

Pobierz Google Maps

Wschodzące gwiazdy

Kompletność Google Maps nie przeszkodziła jednak w pojawieniu się poważnych konkurentów.  W przeciwieństwie do oferty Google’a przedstawione poniżej aplikacje przeznaczone są do konkretnych zastosowań. To dobrze zaprojektowane i innowacyjne programy stanowiące alternatywę dla Map Google.

Moovit

moovit Specjalnością Moovit jest transport publiczny. Na podstawie map OpenStreetMap ta niewielka aplikacja pomoże nam dostać się do celu metrem, autobusem, pociągiem lub tramwajem.

Oprócz solidnej funkcji planowania trasy Moovit pozwala sprawdzić rozkłady jazdy, a także posiada informacje w czasie rzeczywistym o ruchu drogowym, wykorzystując do tego dane wysyłane przez użytkowników. Moovit często jest skuteczniejsze i bardziej wszechstronne niż Google Maps, gdy chodzi o planowanie podróży przy wykorzystaniu transportu zbiorowego. Moovit obecnie obejmuje ponad 350 miast. Warto mieć ją w swoim smartfonie.

Pobierz Moovit

Waze

wazeWaze to najlepszy przyjaciel kierowców. Aplikacja oferuje rozszerzone alarmy generowane przez użytkowników. Członkowie społeczności Waze zgłaszają takie zdarzenia jak wypadki, korki czy kontrolę policyjną. W Polsce warto też wypróbować Yanosika o podobnych możliwościach, ale z dużą lokalną społecznością.

Aplikacja Waze po swoim sukcesie wpadła w oko Google. Internetowy gigant w 2013 roku zakupił ją, zintegrował cześć opcji, ale nadal rozwijana jest niezależnie od Map Google, co ułatwia codzienne życie wielu kierowców na całym świecie.

Pobierz Waze

Jeśli na waszym smartfonie nie jest zainstalowana aplikacja Google Maps, to czas ją pobrać. Jeśli dużo podróżujecie po różnych miastach komunikacją miejską, wypróbujcie Moovit. A w przypadku częstych podróży samochodem Waze okaże się niezbędny. Jeśli polecacie inne aplikacje do nawigacji, nie zawahajcie się napisać o nich w komentarzu.

Zobacz także:

Mapy Google, Apple Maps czy Nokia HERE? Nasz wielki test darmowych nawigacji po ulicach Barcelony!

Jak używać Google Maps jako darmowej nawigacji GPS

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Black-ish 3.Sezon izle | BBMCommunicate with the world, BlackBerry style | me and earl and the dying girl